PROGRAM

Torsdag den 5. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Alexander Glazunov: Idyll for horn og strygekvartet

Grazyna Bacewicz: Quartet for Four Violins

Johannnes Brahms: Strygesekstet nr. 1 i B-dur



Joke Wijma - horn, Arisa Fujita, Young Yoon, Tim Crawford, Kana Sugimura,
Amane Horie, Bálint Váray - violin,

Michel Camille, Dana Zemtsov, Isodore Timotijevic, Ekaterina Degtiareva - bratsch,
Pau Codina, Matthijs Broersma, Oscar Alabau, Pere Puertas Masferrer - cello

Torsdag den 12. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30


Jean Francaix: Divertissement for fagot og strygerne


 

Antti Salovaara - fagot, Arisa Fujita, Young Yoon, Tim Crawford, Kana Sugimura,
Amane Horie, Bálint Váray - violin,

Michel Camille, Dana Zemtsov, Isodore Timotijevic, Ekaterina Degtiareva - bratsch,

Pau Codina, Matthijs Broersma, Oscar Alabau, Pere Puertas Masferrer - cello

Søndag den 14. august i Hjerting Kirke, Esbjerg, kl.15

Johannnes Brahms: Strygesekstet nr. 1 in B-dur

Felix Mendelssohn: Strygeoktet i Es-dur


Arisa Fujita, Young Yoon, Tim Crawford, Kana Sugimura, Amane Horie, Bálint Váray - violin,
Michel Camille, Dana Zemtsov, Isodore Timotijevic, Ekaterina Degtiareva - bratsch,
Pau Codina, Matthijs Broersma, Oscar Alabau, Pere Puertas Masferrer - cello

Torsdag den 19. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Klarinetkvintet i A, K. 581
Alexander von Zemlinsky: Strygekvartet Nr. 2 Op.15


 Ron Chen-Zion - klarinet, Young Yoon og Bogdan Bozovic - violin,
 Michel Camille - bratsch, Pau Codina - cello

Fredag den 20. august i Vor Frelsers Kirke, kl.16

Alexander Glazunov: Reverie Orientele for klarinet og strygekvartet

Wolfgang Amadeus Mozart: Klarinetkvintet i A, K. 581

Ron Chen-Zion - klarinet, Bogdan Bozovic, Young Yoon - violin,
Michel Camille - bratsch,  Pau Codina - cello

Tirsdag den 24. august i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Quartet No. 14 in G, K 387

Wolfgang Amadeus Mozart: Klaver og blæser i Es-dur. K.452



Christian Ihle Hadland - klaver, Eva Vrtacnik obo,
Ron Chen-Zion - klarinet, Antti Salovaara - fagot, Joke Wijma - horn,
 Sini Simonen og Bogdan Bozovic - violin,
Michel Camille - bratsch, Pau Codina - cello

Onsdag den 25. august i Nordby Kirke, Fanø, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Klaverkvartet i Es-dur, K.493

Antonin Dvorak: Klaverkvartet Nr. 2 i Es-dur

 

 Christian Ihle Hadland - klaver,
 Sini Simonen, Young Yoon og Bogdan Bozovic - violin,
Michel Camille - bratsch, Pau Codina - cello

Torsdag den 26. august i Sønderho Kirke, Fanø, kl.19.30

Blæserkvintet program

Eva Vrtacnik - obo, Kerstin Thiele - fløjte,
Ron Chen-Zion - klarinet, Antti Salovaara - fagot, Joke Wijma - horn

Fredag den 27. august i Det Gamle Elværk, Syddansk Musikkonservatorium, Esbjerg, kl.19.30

Wolfgang Amadeus Mozart: Klaverkvartet i Es-dur, K.493

Nikolaj Rimsky-Korsakov: Kvintet for klaver og blæser i B Dur


Christian Ihle Hadland - klaver, Bogdan Bozovic, Young Yoon og 
Sini Simonen  - violin, Michel Camille - bratsch, Pau Codina - cello
Kerstin Thiele - fløjte, Ron Chen-Zion - klarinet,
Antti Salovaara - fagot, Joke Wijma - horn

Lørdag den 28. august i Det Gamle Elværk, Syddansk Musikkonservatorium, Esbjerg, kl.19.30

Grazyna Bacewicz: Klaverkvintet Nr. 1

Antonin Dvorak: Klaverkvartet Nr. 2 i Es-dur


Christian Ihle Hadland - klaver, Sini Simonen, Young Yoon og Bogdan Bozovic - violin,
Michel Camille - bratsch, Pau Codina - cello

Søndag den 29. august i Det Gamle Elværk, Syddansk Musikkonservatorium, Esbjerg, kl.15

Wolfgang Amadeus Mozart: Klaver og blæser i Es-dur. K.452

Sergei Tanayev: Klaverkvintet i g-mol, Op.30


 

 Christian Ihle Hadland - klaver, Eva Vrtacnik - obo,
Ron Chen-Zion - klarinet, Antti Salovaara - fagot, Joke Wijma - horn,
 Sini Simonen og Bogdan Bozovic - violin,
Michel Camille - bratsch, Pau Codina - cello